
Hidrogén-elektrolízishez fejleszt alkatrészeket a Bosch
A Bosch a hatékony klímavédelem érdekében a jövőben nemcsak felhasználja a zöld hidrogént, de az egyik gyártója is lesz ennek az új üzemanyagnak.
A Bosch a hatékony klímavédelem érdekében a jövőben nemcsak felhasználja a zöld hidrogént, de az egyik gyártója is lesz ennek az új üzemanyagnak.
A román közlekedési minisztérium gazdasági-műszaki bizottsága tizenkét hidrogénüzemű, egyenként 160 férőhelyes vonat beszerzését hagyta jóvá, amelyek a dízelüzemű motorvonatokat váltanák ki több, nem villamosított dél-romániai útvonalon – jelentette be Irinel Ionel Scriosteanu közlekedési államtitkár.
Március 15-én a Siemens Mobility és a Bayerische Regiobahn (BRB) képviselői Hubert Aiwanger bajor gazdasági miniszter és Christian Bernreiter bajor közlekedési miniszter jelenlétében lízingszerződést írtak alá Bajorország első hidrogénüzemű vonatának innovatív prototípusára vonatkozóan. A szerződéskötésre az összes résztvevő által 2021 júliusában aláírt szándéknyilatkozatot követően került sor.
A Magyar Földgáztároló Zrt. gyűjt elsőként tapasztalatokat Magyarországon a hidrogén üzemanyagcellás elektromos Toyota Miraival.
Először vesz részt hidrogén-meghajtású autóbusz a közösségi közlekedésben Magyarországon; a Zöld busz program több mint három hétig tartó mintaprojektje hasznos tapasztalatokkal szolgálhat a technológia hétköznapi felhasználhatóságáról.
Átadták a kiskunhalasi Ganzair Kompresszortechnika Kft. korszerű üzemi berendezésekkel felszerelt, mintegy 530 millió forint értékű új gyártócsarnokát, amelyben tavasztól hidrogéntermelő egységeket építenek majd össze.
A 2050-es klímasemlegességi cél eléréséhez várhatóan a hidrogén technológia is nélkülözhetetlen lesz – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára a V4 országok parlamentjei gazdasági bizottságainak videokonferenciáján.
Az Alstom, a fenntartható mobilitási megoldások globális piacvezetője, a magyar mobilitási piac egyik meghatározó foglalkoztatója és gyártóvállalata, szándéknyilatkozatot írt alá a Mollal, a vezető olaj- és gázipari vállalattal a hidrogéntechnológia alkalmazásának vizsgálatára a hazai vasúti közlekedésben.
A TotalEnergies, az Air Liquide és a Vinci nemzetközi nagyvállalatokkal közösen támogatják a világ legnagyobb, kizárólag a környezetbarát hidrogéninfrastruktúra megoldásoknak szentelt finanszírozási alapjának létrehozását. A Clean hydrogenprojekt célja a tiszta, zöld hidrogén ökoszisztéma növekedésének felgyorsítása. Ez azért is bír nagy jelentőséggel, mivel a hidrogéngazdaság várhatóan kulcsszerepet játszik majd az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Az alap várhatóan már 2021 végén megkezdi működését.
A német Daimler Truck haszongépjármű-gyártó vállalat együttműködésre lép a francia TotalEnergies energiaipari konszernnel hidrogénhajtású tehergépjárművek töltőállomás-infrastruktúrájának a kiépítésére.
Megalakult a Magyar Hidrogénszövetség Budapesten. Az innovációs és technológiai miniszter azt mondta, hogy a szövetség létrehozása egybevág a 2050-re kitűzött klímasemlegességi célokkal, illetve a gazdaság egyidejű fellendítésével.
Emmanuel Macron francia államfő öt évre szóló újraiparosítási programot jelentett be, amelynek középpontjában a nukleáris energia fejlesztése, valamint Franciaországnak “egy innovációs nagy nemzetté” tétele áll.
Az Akvamarin pilot projekt keretében a Magyar Földgáztároló Zrt. (MFGT) egy megközelítőleg 2,5 megawatt összteljesítményű elektrolizáló rendszert és a hozzá tartozó hidrogéngáz-előkészítő technológiát tervez létesíteni a kardoskúti földalatti gáztárolónál.
A BMW i divízió innovációjaként kifejlesztett hidrogén-meghajtású üzemanyagcella-technológia a nagyteljesítményű üzemanyagcella-technológia és az optimalizált energiatárolási megoldások világszerte egyedülálló kombinációjaként ígér hosszútávon fenntartható vezetési élményt. A BMW X5 műszaki alapjaira épített kisszéria gyártása 2022-ben kezdődik.
A Jaguar Land Rover az új Land Rover Defenderre épülő, hidrogénüzemű (FCEV) prototípus fejlesztésébe kezdett.
A hidrogénnek jelentős szerepe lesz a dekarbonizációban, a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésében, a klímacélok elérésében – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter egy szakmai konferencián június elején.
Az ELKH Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársai hidrogéntermelő zöldalgák felhasználásával egy új, trendváltó eljárást dolgoztak ki a hidrogén fenntartható bioipari előállításának céljával.
Copyright © 2022