Németországban tavaly tovább nőtt a személygépkocsi sűrűség a szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis jelentése alapján.
Az idén az év elején Németországban ezer lakosra 590 személygépkocsi jutott, ellentétben a 2024. év eleji 588 és a 2023-eleji 587 személygépkocsival a Destatis szövetségi gépjárműnyilvántartó hivatal, a KBA (Kraftfahrt-Bundesamt) adatai alapján végzett összesítése szerint. A személygépkocsi sűrűség 2008 óta folyamatosan növekszik Németországban.
A Németországban forgalomba engedélyezett autók száma szintén új csúcsot ért el: a KBA adatai szerint az idén január elsején 49,3 millió személygépkocsi volt forgalomban az országban, ami rekord. A 2024-es évkezdetkor 49,1 millió személygépkocsi futott az országban.
A regisztrált járművek 3,3 százaléka, 1,65 millió volt az idén az év elején tisztán elektromos (kizárólag akkumulátoros) hajtású, 2024 elején pedig 2,9 százaléka. Az idei első fél évben forgalomba helyezett mintegy 250 ezer akkumulátoros-elektromos autó viszont már az új forgalomba helyezések 17,7 százalékát adta, ami szintén rekord.
Hozzászólás